تبلیغات
الماس والیبال - دومین برد تدارکاتی ایران مقابل استرالیا


الماس والیبال

دومین پیروزی روحیه بخش ایران مقابل استرالیا

تیم ملی والیبال در دومین بازی تدارکاتی مقابل استرالیا نیز سه بر یک به پیروزی رسید
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در این دیدار اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان با دو تغییر در ترکیب مسابقه را آغاز کرد و سعید معروف، سیدمحمدموسوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجان پور، فرهاد ظریف، عادل غلامی و امیر غفور را به زمین فرستاد. 
استرالیا هم با  همان ترکیب  بازی اول؛ آدام وایت، زینگل، ادگار،لوک پری، لوک اسمیت، سوکوکف وموت بازی را شروع کرد. 
این بازی برای هر دو تیم خیلی جدی تر از بازی اول بود. چرا که آخرین فرصت برای محک قبل از آغاز رقابت های جهانی بود. به همین خاطر هر امتیازی که دو تیم می گرفتند ، شادی  زیادی به راه می انداختند. در سه ست اول ملی پوشان بازی خوبی به نمایش گذاشتند. آنها هماهنگ تر از دیدار قبل بودند و حتی نداشتن دفاع روی تور بازی چهارشنبه را با دفاع های بدون نقص امشب جبران کردند.
توپگیری، حمله های بی نقص و سرویس های زهردار نیز در زمین ایران به چشم می خورد، تا جایی که در چهارست  10 پوئن سرویس گرفتند.شاگردان کواچ در ست های اول،سوم و چهارم به ترتیب با امتیازات 25-23 ،25-22 و 25 – 20 برنده شدند.
تنها ست دوم را با امتیاز 27-25 واگذار کردند.کواچ اما بعداز سه ست، بازیکنان اصلی اش را بیرون کشید تا پوریا فیاضی، آرمین تشکری، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور و سامان فائزی  دردو ست بعدی کار را تمام کنند. 
البته سرمربی استرالیا هم به جز لیبروی تیمش بقیه بازیکنان را عوض کرد. بازیکنان ذخیره هم سنگ تمام گذاشتند. سرمربیان دو تیم قبل از بازی توافق کردند تا بازیکنان ست پنجم را هم بازی کنند و در این ست هم ایران با نتیجه  25- 21 پیروز شد.

جلسه فنی کواچ قبل از بازی
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال یکساعت قبل از شروع بازی در جلسه فنی آخرین نکات را به شاگردانش گوشزد کرد. وقتی بازیکنان تیم ملی والیبال برای عصرانه به رستوران امدند، کواچ از فرصت استفاده کرد و نکات فنی را به انها برای بازی دوم یادآوری کرد. این جلسه در بازی خوب بچه ها بی تاثیر هم نبود و نتیجه اش درعملکرد ملی پوشان مقابل استرالیا به چشم آمد.
وزنه زدن ذخیره ها حین بازی
بازیکنان ذخیره تیم ملی والیبال با شروع ست اول بازی با استرالیا وزنه زدند. شهرام محمودی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور، سامان فائزی، مهدی مهدوی و عبدالرضا علیزاده به دستور کواچ به سالن وزنه  باشگاه skra  رفتند و نیم ساعت وزنه زدند. بازیکنان ذخیره اواسط ست دوم  با برگشت به سالن ، بازی هم قطاران خود را تماشا کردند.


نظرات صاحب نظران پس از بازی:
داورزنی:آنطور که شایسته ی نام ایران است مسابقه دهید.
کواچ:اینقدر انگیزه دارم که خدا میداند.توانایی بازیکنانم بالاست.
معروف:به اهداف خود رسیدیم.روز به روز بهتر میشویم.
فائزی:حالا هماهنگیم.
عبادی پور:تیم ملی برای قهرمانی جهان سرحال و آماده است.
اینم برنامه ی بازی ای تیم ملی:طبقه بندی: اخبار والیبال قهرمانی مردان، گزارش تصویری، 
[ جمعه 7 شهریور 1393 ] [ 12:21 ب.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین