تبلیغات
الماس والیبال - ایتالیا در نخستین دیدار خود مغلوب ایران شد


الماس والیبال

تیم والیبال کشورمان در حالی پنجمین حضورخود در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه می کند که تاکنون به عنوان قابل توجهی در این مسابقات دست نیافته است و در مقابل ملی پوشان والیبال ایتالیا در سال‌های 1990، 1994 و 1998 در سه دوره متوالی مدال طلای مسابقات والیبال قهرمانی جهان را از آن خود کرده اند و یک مدال برنز این مسابقات را نیز در کارنامه دارند.


اسلوبدان کواچ برای این بازی ترکیب اولیه سعید معروف، سید محمد موسوی، فرهاد قائمی، عادل غلامی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف آغاز کرد و زایستف، بیرارلی، پارودی، کوار، تراویستا و روسینی هم مردان شروع کننده بروتو بودند.


*ست اول: تیم یکدست سفید پوش ایران بازی را درخشان آغاز کرد. ملی پوشان کشورمان که پیش از شروع مسابقات از خستگی زیاد خود ابراز نگرانی می کردند از همان ابتدای بازی  کاملا آماده و انرژیک نشان دادند. روند بازی در ست اول به سود نماینده قاره کهن در جریان بود. اختلاف 5 امتیازی دو تیم به سود شاگردان کواچ در جریان این بازی نشان از عملکرد خوب بازیکنان کشورمان داشت. سعید معروف که با کسب عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی 2014 به یکی از نگاه های زیادی را به سود خود معطوف کرده است در این بازی نیز کاملا سرحال و پراثر نشان داد. ایران در تمام پارامترها  از حریف سر بود و  اختلاف پوئنی که از ابتدای ست ایجاد کرده بود تا وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 11 ادامه داشت. شاگردان کواچ در ادامه بازی روند خوب خود را حفظ کردند تا اینکه با ایجاد یک اختلاف امتیاز قابل توجه مزد برتری خود را با اختلاف 9 پوئنی در امتیاز 25 بر 16 مقابل مدعیان لاجوردی پوش ایتالیا در ست اول گرفتند.


*ست دوم: نماینده قاره کهن ست دوم را نیزبا کسب امتیاز اول شروع کرد اما ایتالیا که پس از برزیل پرافتخارترین تیم جهان هست این ست را پابه پای کشورمان پیش آمد و خبری از اختلاف فاحش ابتدای بازی نبود. دو تیم بازی را در اختلاف یک امتیازی به سود کشورمان پیش می بردند. این اختلاف به همین صورت تا وقت استراحت فنی دوم با نتیجه 16 بر 15 به سود مردان ایرانی ادامه داشت. اما پس از آن لاجوردی پوشان به یکباره به خود آمده و با گرفتن 4 امتیاز متوالی کواچ را مجاب به گرفتن وقت استراحت کردند. حربه ای که موثر واقع شد تا امتیازگیری بازیکنان ایران اینبار بروتو را مجبور به وقت استراحت گرفتن کند. در ادامه ایتالیا با اختلاف 3 امتیازی جلوتر از ایران پیش می رفت. کار خوب شاگردان کواچ در ادامه ایران را به یک امتیازی لاجوردی پوشان رساند و بروتو دوباره درخواست وفت استراحت کرد. اما تعویض های متوالی کواچ کارساز نشد و ست دوم روی تابلو نتایج با امتیاز 25 بر 23 به سود ایتالیا نقش بست.


*ست سوم: این ست با سرویس کاپیتان معروف و آبشار غفور با امتیاز اول کشورمان آغاز شد. بازی با روند کاملا برابری جریان یافت تا اینکه دو تیم سرانجام در امتیاز 7 برابر شدند و پاس زیبای کایپتان معروف باعث شد وقت استراحت فنی دوم در حالیکه تیم ایران 8 بر 7 پیش افتاده بود، اعلام شود. شروع مجدد بازی با همان روند قبلی همراه بود. هر امتیاز ایران به سرعت از سوی لاجوردی پوشان پاسخ داد می شد. از نکات جالب این ست روحیه بالا و نقش موثر محمد موسوی بود. با دو خطای میراجانپور اختلاف یک امتیازی که به سود ایران جریان داشت به نفع شاگردان بروتو معکوس شد. وقت استراحت فنی دوم در حالیکه ایتالیا 16 بر 14 پیش بود اعلام شد.برتری که لاجوردی پوشان در ادامه نیز آن را حفظ کردند. کاپیتان معروف در این ست نیز بسیار دیدنی کار کرد و هیجان زیادی به بازی کشورمان بخشید. ایران که چند پوئن از ایتالیا عقب بود سرانجام با جنگندگی کاپیتان و هم تیمی هایش  در امتیاز 19 به ایتالیا رسید و بروتو درخواست وقت استراحت کرد. این پایان کار بچه ها نبود و با امتیاز جانانه ای که موسوی گرفت ایران اینبار 22 بر 20 پیش افتاد. پس از آن نوبت به عبادی پور بود تا با آبشار دیدنی خود زایستف را خاک کرده و ایران را 23 امتیازی کند . این برتری ادامه داشت تا اینکه تک دفاع موسوی تیم کشورمان را با امتیاز 25 بر 21 فاتح ست سوم کرد.

*ست چهارم: ایران ست چهارم را نیز با امتیاز آغاز کرد. اما لاجوردی پوشان مدعی در عین ترس از شکست جنگنده ظاهر شده و با اختلاف 2 امتیازی جلوتر از کشورمان حرکت کردند. وقت استراحت فنی اول در حالی اعلام شد که شاگردان بروتو 8 بر 7 پیش بودند. از سرگیری مجدد مسابقه با برتری ایتالیا و افزایش اختلاف امتیاز 2 تیم تا عدد 3 همراه شد.  اما آتزوری خیلی خوش شانس نبود چراکه ایران نتنها همه ی امتیازات عقب افتاده را جبران کرد بلکه در امتیاز 13 بر 11 نیز از آنها پیشی گرفت. قائمی عملکرد درخشانی در این ست داشت. نماینده قاره کهن  تیم برتر میدان بود و وقت استراحت فنی دوم 16 بر 13 به سود کشورمان اعلام شد. یکی از امتیازات مثبت بازی کشورمان عملکرد مدافعین روی تور ایران بود به طوری که سد محکمی مقابل ایتالیا بسته بودند. خروج ضربه بیرارلی امتیاز 20 را در مقابل 15 امتیاز حریف به ایران داد. روند برتری مردان آسیایی داشت. اسلوبدان کواچ سرمربی ایران عملکرد بسیار خوبی در ارنج تیمش داشت. بروتو در امتیاز 24 بر 22 به سود ایران درخواست وقت استراحت کرد تا بلکه از یک شکست قاطع جلوگیری کند. اما این شگرد موفق واقع نشد و تیم والیبال کشورمان با دفاع دیدنی غلامی با امتیاز 25 بر 22 پیروز این ست و در مجموع 3 بر یک به برتری رسید و قدم اول را محکم برداشت.


اینم بررسی عملکرد بازیکنان دوتیم:


زایتسف امتیاز آورترین بازیکن میدان و امیر غفور امتیاز آورترین بازیکن ایران

در پایان این بازی ایوان زایستف از ایتالیا با کسب 19 امتیاز به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و امیر غفور پشت خط زن تیم والیبال کشورمان نیز با 18 امتیاز بهترین عملکرد را برای ایران داشت.اظهارات کواچ پس از بازی:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران از فدراسیون والیبال، اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی مردان ایران پس از پیروزی برابر ایتالیا با ابراز خرسندی از عملکرد ملی‌ پوشان گفت: خوشبختانه تغییراتی که ایجاد کرده بودیم، کارساز بود و کمک کرد تا پیروز میدان باشیم. دریافت اول ما خوب کار کرد و سعید معروف هم با سرعت بخشیدن به بازی، خوب تیم را تغذیه کرد. البته ما در حمله‌های دوم و سوم هم امتیازهای مناسبی گرفتیم که در مجموع می‌توانم بگویم کیفیت بازی تیم ما در سطح قابل قبولی بود. واقعا خوب بود. راضی‌ام و امیدوارم که در بازی‌های آینده هم بتوانیم همین نمایش را داشته باشیم.

 

کواچ همچنین با اشاره به اینکه ایتالیا یکی از بهترین تیم‌های دنیاست، افزود: اینکه ما در اولین دیدارمان آن هم در مسابقات مهمی مثل قهرمانی جهان توانستیم یکی از بهترین تیم‌های دنیا یعنی ایتالیا را شکست بدهیم خیلی خوشحال کننده است ولی واقعیت این است که ما فرصتی برای خوشحالی نداریم. تمام شد. باید به حریفان آینده و بازی‌های بعدی‌مان فکر کنیم. از حالا فقط آمریکا.


اظهارات بروتوپس از بازی:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران از فدراسیون والیبال، مائورو برتو؛ سرمربی تیم ملی ایتالیا پس از شکست تیمش در برابر ایران در کنفرانس خبری این مسابقه به ایران تبریک گفت و اظهاری امیدواری کرد تا در دیدارهای آینده، تیمش بتواند این شکست را جبران کند. بروتو گفت: راستش را بخواهید به نظر من این بازی، بازی سطح بالایی نبود. چون اولین بازی دو تیم بود و هنوز خودشان را با شرایط مسابقات قهرمانی جهان وفق نداده بودند. به نظرم هم ایتالیا و هم ایران می توانند بهتر از این بازی کنند. ولی خب در همین بازی هم ایران در همه فاکتورها از ما بهتر بود و شایسته این پیروزی بود.


سرمربی ایتالیا با اشاره به صبر و تلاش بازیکنان ایران، افزود: بازیکنان ایران رالی توپ را از ما گرفتند. یا حمله اولشان موفق بود و یا در حمله های دوم و سوم اینقدر بازی را ادامه می دادند تا توپ و پوئن را از آن 

خود کنند. این همان چیزی بود که تیم ما نداشت. به نظرم ایرانی ها تکتیک و ذهنیت قوی شان را در خدمت تاکتیک شان قرار دادند تا توانستند ما را شکست بدهند.


بروتو همچنین ست سوم را کلید بازی نام داد و گفت: ست سوم این مسابقه، کلید بازی بود که ایران از ما گرفت. البته داور هم اشتباه داشت ولی خب ایرانی ها هم بهتر از ما کار کردند و برنده شدند. 


اینم فیلم بازی:
[http://www.aparat.com/v/qtR1D]
حرفای مربیا بعد از بازی:
[http://www.aparat.com/v/PENpI]
[http://www.aparat.com/v/3i5PH]طبقه بندی: اخبار والیبال قهرمانی مردان، گزارش تصویری، والیبال مردان، 
[ یکشنبه 9 شهریور 1393 ] [ 07:15 ب.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین