تبلیغات
الماس والیبال - دومین برد شیرین ملی پوشان والیبال مقابل آمریکا


الماس والیبال

با به زانو درآوردن امریکا در رقابت های جهانی لهستان
جنگ قدرت را ایران برد


تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین دیدار خود از سری پیکارهای مرحله اول قهرمانی جهان با ارائه یک بازی جانانه و تمام عیار مبارزه نفسگیر خود برابر امریکا؛ قهرمان لیگ جهانی 2014 را با حساب 3 – 2 به سود خود به پایان برد تا با کسب دو امتیاز شیرین از این بازی، به صعود پرافتخار به مرحله دوم مسابقات امیدوارتر باشد.
ملی پوشان کشورمان که در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی امسال در سه ست به امریکا باخته بودند و در اردوی تدارکاتی امریکا نیز سه بازی از مجموع چهار دیدارشان را به حریف قدرقدرتشان واگذار کرده بودند، با شناختی مناسبی که از این تیم به دست آورده و با انگیزه لازم و کافی برای غلبه بر حریف خود به میدان رفتند و در نهایت نیز تیزهوشانه برنده میدان شدند. امریکای کامپیوتری که با تغییرات مختلف سعی داشت پیروز بازی باشد، بارها تاکتیک خود را عوض کرد و همچنین دست به تغییر ارنج خود زد ولی حتی وقتی از ست سوم که با اراده آهنین به بازی برگشت تا ایران را شکست دهد بازهم در برابر انگیزه و توان فنی ایرانی های باهوش کم آورد. امریکا در جمع پوئن 107 – 104 از ایران پیشی گرفت ولی نتیجه بازی 3 – 2 به سود ایران رقم خورد. سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، آرمین تشکری، مهدی مهدوی و فرهاد ظریف بازیکنانی بودند که از سوی اسلوبودان کواچ؛ سرمربی ایران اصلی و جایگزین به میدان فرستاده شدند و با انسجام کامل یک تیم بزرگ به نام ایران را شکل دادند که چاره ای برای امریکا جز تسلیم شدن در برابرش را نداشت. امیر غفور با کسب 21 پوئن، امتیازآورترین بازیکن ایران بود. همچنانکه با 17 پوئن بهترین اسپکر و 3 پوئن بهترین زننده سرویس ایران نام گرفت. عادل غلامی نیز با 5 پوئن، بهترین مدافع زمین ایران شد. ایران در مجموع 56 پوئن از حمله، 11 پوئن از دفاع، 8 پوئن از سرویس و 29 پوئن از منفی حریف به دست آورد. امریکا هم 61 پوئن از جمله، 15 پوئن از دفاع، 5 پوئن از سرویس و 26 پوئن از منفی ایران.

اینم جدول مسابقات تا اینجای کار:

بانوان خبرنگار ایرانی رویای غربی‌ها را نقش بر آب کردند 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان سایت خبری گاتزتاد‌لوسپرت بعد از شکست تیم ملی والیبال ایتالیا مقابل ایران به تحلیل گسترده شرایط حاکم بر والیبال ایران پرداخته و حضور بانوان خبرنگار در تیم ملی این کشور را برای پوشش خبری بسیار مهم و جالب توجه قلمداد کرد.

در آستانه برگزاری مسابقات تیم ملی والیبال ایران با تیم ملی والیبال آمریکا این سایت رسمی نوشت:  

"بوباکواچ‌" سرمربی تیم ملی والیبال ایران که سرمربی‌گری تیم ملی والیبال پروجا را بر عهده داشت و در فصل گذشته موفق به  حضور در فینال کوپا ایتالیا شد از اینکه توانسته مقابل تیم سوم جهان یعنی ایتالیا به پیروزی برسد خوشحال بوده و از اینکه موفق به کسب امتیاز در مقابل آتزوریها‌ شده است، احساس رضایت می‌کند. 
 
 بازیکنان ایرانی حاضر در تیم ملی  به دلیل اردویی که در آمریکا داشتند احساس خستگی زیادی کرده و بارها از این احساس خستگی به سرمربی تیم شکایت کرده و از این بابت احساس ناراحتی کردند آنها با این خستگی راهی لهستان شدند و تمهیدات کواچ شرایط را برای موفقیت این بازیکنان خسته به خوبی فراهم کرد و کار به جایی رسید که آنها با وجود خستگی موفق به پیروزی مقابل آتزوریها‌ شدند  کواچ هم حرف را کوتاه کرده و در تعریف شرایط حاکم بر تیم و بازیکنانش گفت: این بچه‌ها بازیکنان خارق العاده ای هستند که رفتارشان در بازی مقابل ایتالیا همانند ستاره‌ها بود. 
 
 من به عنوان سرمربی والیبال فقط یک قانون برای رسیدن به موفقیت می‌شناسم و آن چیزی نیست به جز فداکاری به همراه پشتکار بسیار بالا. من خیلی متاسفم که بازیکنان خسته هستند ولی آنها باید بدانند که فقط با انجام تمرین امکان رسیدن به موفقیتی شبیه به چیزی که در بازی مقابل ایتالیا رخ داد فراهم نمی‌شود. 

بعد از حضور موثر "خولیو ولاسکو‌" در تیم ملی والیبال ایران، این کشور توانست برای نخستین بار در میان تیم‌های نخست جهان قرار بگیرد. نکته جالب توجه در این بین عملکرد خاص فدراسیون والیبال ایران بود این فدراسیون با روش‌های خاص و منحصر به فرد خود توانست بعد از خولیو ولاسکو‌ مسیر ویژه‌ای را در پیش بگیرد و زمینه حضور نخستین بار تیم ملی والیبال در فینال رقابت‌های لیگ جهانی را فراهم کرده و در این دوره از رقابت‌ها به عنوان تیم چهارم به کارش  پایان دهد. 
  از قرار معلوم فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران حرکت قریب‌الوقوعی را در رابطه با مسائل فنی تیم ملی با حضور اسکواچ طراحی کرده و دنبال می‌کند. به طوری که می‌بینیم بازیکنان ایرانی در ارائه یک بازی پرسرعت و با دریافت کاملا عالی موفق به اجرای یک دفاع خارق‌العاده مقابل تیم ملی والیبال ایتالیا کرده و شرایط سقوط آتزوری‌ها را هر چه بهتر در نخستین بازی از رقابت‌های جام جهانی فراهم کنند. 
 
رویکرد رسانه‌های ورزشی در ایران اعم از تلویزیون و سایت‌های خبری هم طعمی پیروزمندانه داشت که می‌توان به اختصار به برخی از آنها اشاره کرد:  
 
ایران با وجود خستگی موفق به کسب پیروزی مقابل ایتالیا شد- ایران برای حریفان خودخط و نشان کشید- ایران راه را برای موفقت ایتالیا بست... .  
 
بعد از ورزش‌هایی چون فوتبال و کشتی که طرفداران بسیار زیادی در ایران دارد، طی سال‌های اخیر رشته ورزشی والیبال به خوش‌نامی در میان ایرانی‌ها تبدیل شده و هواداران بیشماری یافته است. 
 
واقعیت این است که رشته‌های ورزشی کمی توانسته‌اند نام ایران را در سراسر جهان مطرح کنند ولی می‌بینیم که حالا نام ایران در کنار تیم ملی والیبال این کشور در سراسر جهان به خوبی یاد می‌شود. 
 
نکته جالب توجه دیگر به دستمزد بسیار بالا و خارق‌العاده این بازیکنان مربوط می‌شود که به اعتقاد کواچ همین موضوع باعث ایجاد ذهنیتی خاص برای بازیکنان ایران کرده و آنها را خراب کرده است. 
 
سرمربی تیم ملی والیبال ایران که تجربه حضور در لیگ والیبال این کشور را هم در کارنامه دارد در این رابطه گفت: نمی‌دانم حضورم در تیم ملی والیبال ایران در رابطه با این ذهنیت چه تأثیری داشته و بازیکنان ایرانی چه تغییراتی کرده‌اند ولی من با جدیت و اصرار هر چه تمام‌تر تلاش خواهم کرد تا این ذهنیت را در آنها تغییر دهم. 
 
والیبال ایران با حضور بازیکنان موفقی چون سعید معروف که مورد توجه خاص باشگاه ورونا قرار داشت و امیر غفور و موسوی که در لیست خرید باشگاه "مودنا" قرار گرفتند به یک پدیده اجتماعی در داخل ایران تبدیل شد. به طوری که همه مردم جهان شاهد بودند برای برگزاری رقابت‌های لیگ جهانی در تهران هزاران هزار طرفدار برای حمایت تیم ملی به استادیوم آمدند. 
 
نکته جالب توجه دیگر اینجا بود که با وجود تبلیغات سیاسی زیادی که رسانه‌های بین‌المللی در رابطه با بحث حضور بانوان در استادیوم می‌کردند، زنان در استادیوم حضور یافتند. موضوعی که در دوره حضور ولاسکو هم بحث‌برانگیز شد و جالب‌تر اینجاست که حالا می‌بینیم بدون هیچ مشکل خاصی بانوان خبرنگار ایرانی در کنار تیم ملی والیبال ایران در لهستان حضور داشته و اخبار مربوطه به مسابقات جام جهانی را برای فدراسیون والیبال ایران پوشش می‌دهند. 

 

اینم فیلم خلاصه ی بازی:

[http://www.aparat.com/v/M2sob]
 
طبقه بندی: اخبار والیبال قهرمانی مردان، گزارش تصویری، والیبال مردان، 
[ سه شنبه 11 شهریور 1393 ] [ 07:55 ب.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین