تبلیغات
الماس والیبال - ایران بلژیک را برد وبرای اولین بار به مرحله ی بعدی صعود کرد


الماس والیبال

با غلبه بر بلژیک برای اولین بار اتفاق افتاد
صعود ایران به مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان
پرواز در کراکوف

تیم ملی والیبال مردان ایران شنبه شب با غلبه بر بلژیک موفق شد برای اولین در تاریخ 44 ساله حضورش در مسابقات قهرمانی جهان به مرحله دوم این پیکارها صعود کند.
ایران که در چهارمین بازی مرحله اول خود به مصاف بلژیک رفته بود موفق شد با نتیجه 3 بر یک و امتیازهای 25 – 23، 25 – 15، 21 - 25 و 25 – 20 حریف اروپایی خود را شکست دهد و با این پیروزی 3 امتیار کامل این مسابقه را کسب کند.
به این ترتیب، ایران با 8 امتیاز بدون نیاز به نتیجه بازی فردا مقابل ونزوئلا، صعود خود به مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان را قطعی کرده و پس از انجام بازی های روز یکشنبه و مشخص شدن رده بندی نهایی گروه، برنامه دیدارهایش در مرحله دوم مشخص خواهد شد.
مرحله دوم رقابت های قهرمانی جهان در گروهی که ایران در آن قرار خواهد گرفت، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه همین هفته و همچنین شنبه و یکشنبه هفته آینده در دو شهر غوچ و بیدگوشچ لهستان برگزار خواهد شد. 


نظر صاحب نظران:

این صعود را به حسین معدنی تقدیم می کنم
کواچ: فردا با تمام توان بازی می کنیم

اسلوبودان کواچ؛ سرمربی مردان ایران پس از پیروزی تیم ملی کشورمان در برابر بلژیک که با صعود ایران به دور دوم رقابت های قهرمانی جهان همراه بود، این صعود را به حسین معدنی تقدیم کرد و گفت: حسین معدنی چند ماه با من سخت کار کرد و قبلا هم برای این تیم زحمت کشیده. جایش خالی است و من این پیروزی و صعود را به او تقدیم می کنم که یادش همیشه با ماست.
کواچ همچنین بلژیک را تیم خیلی خوب دانست که پیروزی در برابرش کار آسانی نبود و افزود: به عنوان یک مربی خوشحالم که توانستیم بعد از شکست در برابر فرانسه، به آمادگی کامل برای بازی امروز برسیم و بتوانیم بلژیک را شکست بدهیم. البته ما بازی را خوب شروع نکردیم ولی رفته رفته بهتر شدیم و بازی را در دست گرفتیم. یک مقدار هم در پوئن های آخر، به ویژه در ست اول خوش شانس بودیم.
سرمربی تیم ملی همچنین درباره بازی فردای ایران مقابل پوتوریکو گفت: وقتی یک تیمی جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را می گیرد، یعنی تیم خوبی است. ما باید عملکرد خیلی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم برنده از زمین بیرون بیاییم. ما به فردا فکر می کنیم و می خواهیم با تمام توان به مصاف حریف مان رفته و با پیروزی و کسب 3 امتیاز بازی به مرحله دوم برویم.

سرمربی بلژیک: برای بردن ایران باید خیلی خوب بود

دومینیک باینز؛ سرمربی بلژیک پس از شکست تیمش در برابر ایران گفت: از این باخت شاد نیستم. چون صعودمان کمرنگ شد. البته در برابر ایران ما خوب بودیم ولی برای شکست دادن ایران باید خیلی خوب بود. ما خیلی خوب نبودیم و نمایشی در حد یک تیم پیروز را مقابل ایران نداشتیم. اگرچه به عنوان مربی خوشحالم که توانستم تیم را پس از ست دوم که بازی از دستش در رفته بود، به بازی برگردانم تا جایی که ست سوم را ببریم. ولی خب شرایط بازی به سود ایران بود و در نهایت هم این تیم برنده شد.
باینز همچنین از شانس صعود بلژیک چنین گفت: ما الان کارمان این است که تیم را برای پیروزی قاطع و کسب 3 امتیاز بازی مقابل فرانسه آماده کنیم. اگر فردا چنین اتفاقی بیفتد و امریکا هم از ایتالیا امتیاز نگیرد، ما می توانیم به دور دوم صعود کنیم. پس تا شانس صعود داریم باید مبارزه کنیم.

سعید معروف: این صعود خوشحالمان کرد

سعید معروف؛ کاپیتان تیم ملی والیبال مردان ایران پس از صعود کشورمان به مرحله دوم رقابت های قهرمانی جهان با ابراز خوشحالی از نتیجه ای که تیم ملی کسب کرده، گفت: طبیعتا خیلی خوشحالیم چون به افتخاری رسیده ایم که برای اولین اتفاق افتاده است. برای فردا باید آماده باشیم که هر 3 امتیاز بازی را از پورتوریکو بگیریم تا هم این مرحله را با پیروزی تمام کنیم و هم با برد به مرحله دوم برویم. معروف همچنین این پیروزی را جبران شکست فرانسه خواند و گفت: ما بازی را بد شروع کردیم ولی بازی را ادامه دادیم تا توانستیم آن را به دست گرفته و برنده شویم. البته بلژیک در ست سوم خیلی خوب سرویس زد ولی در ست چهارم بازیکنان جایگزین در زمین ایران کمک کردند تا شرایط به نفع ما تغییر کند و با پیروزی برابر بلژیک، شکست فرانسه را تا حدودی جبران کنیم.
در ادامه از معروف؛ به عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی 2014 درباره سطح پاسوری و پاسورهای این مسابقات سئوالی پرسیده شد که او چنین پاسخ داد: پاسورهای خیلی خوب با پرستیژها و تکنیک های متفاوتی در تیم های مختلف جهان و همچنین در این مسابقات حضور دارند و این باعث افتخارم است که در جمع چنین پاسورهایی به عنوان بهترین پاسور انتخاب شده ام.
از معروف درخصوص الگوی پاسوری اش سئوال شد و او گفت: وقتی جوان بودم، ریکاردو؛ پاسور برزیل را دوست داشتم. ولی الان دیگر الگو ندارم.
از او درباره تاثیر مربیانی مثل ولاسکو بر پاسوری مثل معروف سئوال شد که کاپیتان تیم ملی چنین پاسخ داد: واقعیت این است که هر مربی، مثل یک معلم یک سری چیزها را به هر بازیکنی یاد می دهد و من هم سعی کرده ام از هر مربی یاد بگیرم.
موسوی : بازی مرگ و زندگی را بردیم / دلمان برای حسین آقا تنگ می شود
فیاضی: تیم ایران با بهترین بازیها صعود کرد
قائمی: با بازی خوب جواز صعود گرفتیم
لاریجانی صعود تیم ملی والیبال ایران را تبریک گفت
عبادی پور: ایمان داشتم که پیروز می شویم

اینم جدول مسابقات:

قائمی و میرزاجانپور امتیازآورترین بازیکنان ایران مقابل بلژیک

درپایان دیدار تیم های ملی والیبال ایران و بلژیک؛ سام درو از بلژیک امتیازآورترین بازیکن میدان شد و میرزاجانپور و قائمی نیز لقب بهترین بازیکنان ایران را گرفتند.

فرهاد قائمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان در چهارمین بازی خود از دور مقدماتی رقابت‌های قهرمانی جهان والیبال لهستان برابر بلژیک به میدان رفت و در پایان موفق شد ضمن برتری 3 بر یک مقابل حریف اروپایی خود برای اولین بار در تاریخ والیبال ایران به دور بعدی این رقابت ها نیز صعود کند.

 

در پایان این دیدار سام درو، از بلژیک با کسب 15 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن را از آن خود کرد و در تیم والیبال کشورمان نیز مجتبی میرزاجانپور و فرهاد قائمی دریافت کننده‌های تیم ملی ایران با کسب 13 امتیاز بهترین عملکرد امتیازی را برای ایران داشتند.

نگاهی آماری به مصاف ایران و بلژیک/ برتری ایران در دفاع، حمله و سرویس

تیم ملی والیبال کشورمان درحالی با نتیجه 3 بر یک بلژیک را پشت سرگذاشت که دردفاع، سرویس و حمله عملکردی به مراتب بهتری نسبت به حریف داشت.

تیم ملی والیبال ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران، تیم ملی والیبال کشورمان در چهارمین دیدار خود از مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ساعاتی پیش به مصاف تیم بلژیک رفت و در پایان موفق شد پس از برتری 3 بر یک مقابل بلژیک به رویای دست نیافتنی سال های نه چندان دور خود رنگ واقعیت بخشیده و به مرحله دوم این رقابت ها صعود کند.

 

در پایان این بازی آماری دو تیم منتشر شد که طبق آمار ملی پوشان ایران برتری قاطعی در دفاع روی تور و سرویس داشتند. بر این اساس در این مسابقه بلژیکی‌ها با 50 امتیاز از اسپک، 8 امتیاز در دفاع و یک امتیاز از سرویس مستقیم کسب کردند و در مجموع 83 امتیاز کسب کردند؛ اما در طرف مقابل شاگردان کواچ در تیم ایران توانستند 54 امتیاز از حمله، 16 امتیاز در دفاع و 4 امتیاز از سرویس مستقیم به دست بیاورند. تیم ایران در مجموع در این مسابقه 96 امتیاز کسب کرد. تیم بلژیک در این جدال 24 اشتباه و ایران 22 اشتباه فردی داشت.

 

امتیازآورترین بازیکن این میدان سم درو بود که به تنهایی 15 امتیاز گرفت. در مقابل مجتبی میرزاجانپور دریافت کننده قدرتی تیم ایران به همراه فرهاد قائمی 13 امتیاز دریافت کردند. اما نکته قابل توجه، بازی خوب سید محمد موسوی عراقی بود که به عنوان یک سرعتی زن با 7 حمله و 5 دفاع سالم 12 امتیاز را کسب کرد. همچنین سعید معروف کاپیتان بی نظیر والیبال کشورمان نیز، 4 دفاع سالم و یک امتیاز مستقیم از حمله داشت.
[ یکشنبه 16 شهریور 1393 ] [ 11:34 ق.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین