تبلیغات
الماس والیبال - ایران در مسابقات قهرمانی مردان جهان ششم شد


الماس والیبال

طلسم شکست ناپذیری روس ها نشکست و ایران ششم جهان شد

تیم ملی والیبال ایران با قبول شکست 3 بر صفر برابر تیم روسیه به عنوان ششم جهان بسنده کرد و بهترین مقام خود در تاریخ مسابقات قهرمانی جهان را بدست آورد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ تیم ملی والیبال کشورمان از ساعت 16:10 امروز (شنبه) برای کسب عنوان پنجمی هجدهمین دوره مسابقات والیبال  قهرمانی مردان جهان به مصاف تیم روسیه رفت و در پایان با نتیجه 3 بر صفر مغلوب روس ها شد و به مقام ششم اکتفا کرد.

 

شاگردان کواچ که به عنوان تیم سوم گروه G از راهیابی به مرحله نهایی این رقابت بازماندند در این مسابقه در 3 ست متوالی و با امتیازات 19 بر 25، 21 بر 25 و 18 بر 25 مقابل تیم قدرتمند روسیه شکست خوردند و در جایگاه ششم ایستادند. این بهترین مقام تیم ایران در طول پنج دوره حضور کشورمان در این مسابقات است. 7 پیروزی، 5 شکست، 49 ست برده، 21 ست باخته و کسب مقام ششم جهان حاصل کار ایران در این دوره از مسابقات است.

 

روس ها نیز که مقام پرافتخارترین تیم این رقابت ها را در اختیاز دارند با کسب عنوان پنجمی به کار خود پایان دادند. روسیه که قهرمانی جام جهانی 2011، المپیک 2012 و لیگ جهانی 2013 را یدک می کشد در دوره گذشته پیکارهای قهرمانی جهان نیز به عنوان پنجم دست یافته بود.

 

گفتنی است؛ تیم ملی والیبال ایران تاکنون در هیچ مسابقه رسمی موفق به شکست روسیه نشده و یک بار در جام جهانی 2011، دو بار در لیگ جهانی 2013، یک بار در جام قهرمانان قاره ها 2013، یک بار در مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 مغلوب این تیم شده است.


پاولوف امتیازآورترین بازیکن نبرد ایران و روسیه


در پایان این دیدار نیکولای پاولوف، بازیکن شماره 7 روسیه با کسب 14 امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن این دیدار دست یافت. در تیم والیبال کشورمان نیز  میلاد عبادی‌پور با کسب 9 امتیاز بهترین عملکرد را بین بازیکنان ایران داشت. پس از وی نیز امیرغفور با 8 امتیاز و محمد موسوی با 5 امتیاز بازیکنان شاخص تیم ایران بودند.


سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: 13 پله صعود در یک دوره شگفت آور است؛ مردم مدال طلای اینچئون را می خواهند و نمی توانیم کم بگذاریم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از شکست تیمش مقابل روسیه با حضور در نشست خبری این بازی گفت: وقتی روسیه شروع می کند به بازی کردن، دیگر برای هر تیمی سخت است که در برابرش بازی کند. روسیه امروز بازی خوبی انجام داد ولی بازیکنان ما انگیزه کافی برای انجام بازی خوب خودشان را نداشتند. من نمی دانم چرا وقتی قهرمان المپیک برای کسب مقام پنجم جهان می جنگد، بازیکنان ما نباید به اندازه حریف شان انگیزه برای انجام بازی خودشان داشته باشند! از این بابت عصبانی ام!

 
کواچ ادامه داد: در سه بازی اخیر ایران نتوانست بازی همیشگی خودش را انجام بدهد ولی در دو مرحله اول، بازی های خیلی خوبی به نمایش گذاشت و نتیجه خیلی خوبی هم گرفت. اینکه می گویم عصبانی ام یا ناراضی ام به خاطر این است که تیم ما توانایی این را داشت که بهتر و بیشتر نتیجه بگیرد وگرنه تا همینجا هم عالی کار کرده است. سیزده پله صعود برای یک دوره، نتیجه شگفت آوری است. ما نوزدهم بودیم و حالا بین شش تیم برتر جهانیم. این عالی است.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: ما امسال بازی های خیلی خوبی به نمایش گذاشتیم و نتیجه خیلی خوبی هم گرفتیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ میرسعید معروف، کاپیتان تیم ملی کشورمان پس از شکست 3 بر صفر تیم ایران مقابل روسیه با حضور در نشست خبری این دیدار گفت: ما در بازی های امسال بازی های خیلی خوبی به نمایش گذاشتیم و نتیجه خیلی خوبی هم گرفتیم. اما از مرحله سوم، والیبالِ دیگری را ارائه دادیم که مثل دو مرحله اول مسابقات نبود. چون تمرکز کاملی روی بازی ها نداشتیم.

 

وی افزود: باید برای آینده روی ذهن مان هم کار کنیم که حرفه ای تر شود. این مسابقات سطح خیلی بالایی داشت و برای بازیکنان تیم ایران سرشار از کسب تجربه و نکات فراوانی برای یادگیری بود

.


اظهارات ملی پوشان والیبال پس از کسب عنوان ششم جهان

*پوریا فیاضی: همه تلاشمان را کردی؛ ششمی جهان شاید بهترین مقام نبود اما رتبه خیلی خوبی است

 

*فرهاد ظریف: ششمی جهان افتخاری بزرگ و غیر قابل باور است


*عادل غلامی: بچه ها بیشتر از توانانشان کار کردند؛ همه عالی بودند


استیل آذین به ملی پوشان پاداش داد

پس از صعود ایران به شش تیم برتر جهان شرکت استیل آذین به ملی پوشان پاداش نقدی اهدا کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از صعود تیم ملی والیبال ایران به جمع شش تیم برتر هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی مردان جهان و قرار گیری در جایگاه ششم جهان برای نخستین بار در تاریخ والیبال با سیزده پله صعود نسبت به دوره پیش؛ مدیریت شرکت استیل آذین ایران به مردان والیبال کشورمان پاداش نقدی اهدا کرد.


طلایی پوشان با غلبه بر خروس های فرانسوی و میزبان با برتری مقابل ژرمن ها به فینال مسابقات قهرمانی جهان را یافتند.

رزنده والیبال برزیل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان، شنبه شب با انجام دو بازی پیگیری شد و تیم های  والیبال برزیل و لهستان موفق شدند به ترتیب با غلبه بر فرانسه و آلمان راهی فینال هجدهمین دوره این رقابت ها شوند.

 

در اولین بازی شاگردان رزنده از ساعت 19:10 شنبه شب مقابل تیم مدعی این دوره از مسابقات؛  فرانسه صف آرایی کردند و موفق شدند به سختی و با نتیجه 3 بر 2 از سد این تیم جنگنده گذشته و راهی فینال شوند. مدافع عنوان قهرمانی ست های اول، سوم و پنجم را به ترتیب با امتیازات 25 بر 18، 25 بر 23 و 15 بر 12 به سود خود کرد و در ست های دوم و چهارم را نیز با امتیازات 23 بر 25 و 22 بر 25 مغلوب شد تا با این نتیجه راهی فینال این دوره از مسابقات شود.

 

طلایی پوشان برزیل در 3 دوره قبلی این مسابقات نیز موفق به کسب 3 مدال طلایی متوالی شده اند.


در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی شاگردان آنتیگا از ساعت 22:55 به مصاف تیم آلمان رفتند و در پایان موفق شدند با نتیجه 3 بر یک از سد ژرمن ها گذشته و راهی فینال شوند. عقاب ها که با میزبانی  این دوره از مسابقات از بخت های اصلی کسب مدال طلای این دوره محسوب می شوند به ترتیب در ست های اول، دوم و چهارم با امتیازات 26 بر 24، 28 بر 26 و 25 بر 21 به برتری رسیدند و تنها ست سوم را 25 بر 23 به حریف واگذار کردند تا با پیروزی در این میدان حریف برزیل در فینال شوند.
[ یکشنبه 30 شهریور 1393 ] [ 02:47 ب.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین