تبلیغات
الماس والیبال - اخبار قبل از دور نهایی لیگ جهانی والیبال 2014


الماس والیبال

برزیل به مرحله نهایی لیگ جهانی صعود کرد


تیم ملی والیبال برزیل با شکست ایتالیا در آخرین بازی دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال جواز حضور در مرحله نهایی این رقابت ها را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، آخرین دیدار دور مقدماتی گروه یک لیگ جهانی والیبال دقایقی پیش به پایان رسید و ملی پوشان برزیل در این دیدار سه بر یک ایتالیا را از پیش رو برداشتند.
شاگردان رزنده سرمربی تیم ملی والیبال برزیل در ست دوم این دیدار 25 بر 18 مغلوب ایتالیا شدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 27 بر 25، 25 بر 17 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند تا با کسب سه امتیاز جواز حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی را کسب کنند.
تیم ملی والیبال ایتالیا با پذیرش این شکست با همان 19 امتیاز به دلیل یک ست پیروزی بیشتر نسبت به تیم ایران در صدر جدول ایستاد و به عنوان تیم برتر و میزبان در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال حضور خواهد داشت.
 تیم ملی والیبال ایران نیز که در هفته ششم دور مقدماتی صعودش به مرحله نهایی مسجل شده بود، با 19 امتیاز از شش پیروزی و شش شکست به عنوان تیم دوم این گروه راهی مرحله نهایی شد.
از این گروه تیم ملی والیبال لهستان به رغم کسب 17 امتیاز به دلیل اختلاف ست های پیروز شده بعد از برزیل در رتبه چهارم جدول قرار گرفت و از راه یابی به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال بازماند.

صعود بلژیک به مرحله نهایی دسته دو لیگ جهانی


تیم ملی والیبال بلژیک به عنوان صدرنشین گروه C لیگ جهانی به مرحله نهایی رقابت ها دسته دو صعود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدارهای دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال در گروه C دسته دوم به پایان رسید و بلژیک با 25 امتیاز به مرحله نهایی رقابت های دسته دو صعود کرد.
در این گروه تیم های کانادا، فنلاند و استرالیا به ترتیب با 18، 16 و 13 امتیاز در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفتند .
رقابت های مرحله نهایی این دسته هفته آینده در استرالیا برگزار خواهد شد و بنابر تیم استرالیا نیز از این گروه در مرحله نهایی حضور خواهد داشت.
قبلا از گروه D تیم فرانسه به مرحله نهایی صعود کرده بود.
جدول گروه C لیگ جهانی در پایان دور مقدماتی به قرار زیر است:
1-   بلژیک 25 امتیاز
2-   کانادا 18 امتیاز
3-   فنلاند 16 امتیاز
4-   استرالیا 13 امتیاز

روسیه نیز به تیم های مرحله نهایی لیگ جهانی پیوست


تیم ملی والیبال روسیه با شکست بلغارستان جواز حضور در مرحله نهایی رقابت های لیگ جهانی را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال روسیه در آخرین دیدار خود در دور مقدماتی گروه دو لیگ جهانی موفق به شکست بلغارستان شد تا به مرحله نهایی این رقابت ها صعود کند.
تیم ملی والیبال روسیه در این دیدار در سه ست متوالی با امتیازهای 25 بر 14، 25 بر 17 و 25 بر 15 به پیروزی رسید تا با کسب 24 امتیاز جواز حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی را کسب کند.
دیدار دو تیم آمریکا و صربستان دیگر تیم صعود کننده و رده بندی نهایی جدول این گروه را مشخص خواهد کرد.
مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال از 25 تا 29 تیرماه به میزبانی فلورانس ایتالیا برگزار خواهد شد.

صعود هلند به مرحله نهایی دسته دو لیگ جهانی


تیم ملی والیبال هلند به عنوان صدرنشین گروه E لیگ جهانی به مرحله نهایی رقابت ها دسته دو صعود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدارهای دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال در گروه  Eدسته دوم به پایان رسید و هلند با 24 امتیاز به مرحله نهایی رقابت های دسته دو صعود کرد.
در این گروه تیم های پرتغال، جمهوری چک و کره جنوبی به ترتیب با 19، 15 و 14 امتیاز در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفتند.
رقابت های مرحله نهایی این دسته هفته آینده در استرالیا برگزار خواهد شد و تیم های استرالیا، هلند، فرانسه و بلژیک با یکدیگر رقابت می کنند.
قهرمان مرحله نهایی لیگ دسته دو جواز حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال را به دست می آورد.
جدول گروه E لیگ جهانی در پایان دور مقدماتی به قرار زیر است:
1-   هلند 24 امتیاز
2-   پرتغال 19 امتیاز
3-   جمهوری چک 15 امتیاز
4-   کره جنوبی 14 امتیاز

آمریکا هم به مرحله نهایی لیگ جهانی صعود کرد


تیم ملی والیبال آمریکا با شکست صربستان در آخرین بازی دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال جواز حضور در مرحله نهایی این رقابت ها را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، آخرین دیدار دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال دقایقی پیش به پایان رسید و ملی پوشان آمریکا با شکست سه بر یک صربستان به مرحله نهایی صعود کردند.
تیم ملی والیبال آمریکا در ست دوم این دیدار 25 بر 20 مغلوب صربستان شد  اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 27 بر 25 و 25 بر 20 به پیروزی رسید تا با کسب 24 امتیاز به عنوان صدرنشین این گروه راهی مرحله نهایی لیگ جهانی شود.
تیم ملی والیبال روسیه نیز با 24 امتیاز و تفاوت در تعداد بردها در رتبه دوم جدول این گروه قرار گرفت و راهی مرحله نهایی لیگ جهانی شد.
تیم های ملی والیبال صربستان و بلغارستان به ترتیب با 20 و 4 امتیاز رتبه های سوم و چهارم گروه دوم را به خود اختصاص دادند و به کار خود در لیگ جهانی سال 2014 پایان دادند.
جدول گروه دو لیگ جهانی در پایان دور مقدماتی به قرار زیر است:
1-   آمریکا 24 امتیاز
2-   روسیه 24 امتیاز
3-   صربستان 20 امتیاز
4-   بلغارستان 4 امتیاز

ایران با برزیل و روسیه همگروه شد


تیم ملی والیبال ایران با تیم های برزیل و روسیه در مرحله نهایی لیگ جهانی همگروه شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال 25 تا 29 تیرماه در شهر فلورانس ایتالیا برگزار می شود.
شش تیم حاضر در این مرحله در دو گروه سه تیمی ابتدا به صورت دوره ای با هم به رقابت می کنند و سپس تیم های اول و دوم هر گروه به صورت ضربدری برگزار کننده دیدارهای نیمه نهایی خواهند بود.
تیم های برنده مرحله ضربدری برای کسب مدال طلا و بازنده ها برای کسب مقام سوم در آخرین روز رقابت ها به مصاف یکدیگر می روند.
بر اساس اعلام فدراسیون بین المللی والیبال در گروه اول مرحله نهایی تیم های میزبان (ایتالیا)، تیم اول گروه دو (آمریکا) و تیم قهرمان دسته دوم (یکی از تیم های استرالیا، فرانسه، هلند و بلژیک) با هم رقابت می کنند.
در گروه دوم نیز دو تیم صعودکننده از گروه یک (ایران و برزیل) به همراه تیم دوم گروه دو  (روسیه) به رقابت خواهند پرداخت.
مرحله نهایی دسته دو لیگ جهانی والیبال نیز از 22 تیرماه در سیدنی استرالیا آغاز خواهد شد تا چهار تیم استرالیا، بلژیک، هلند و فرانسه بخت خود را برای قهرمانی و کسب جواز حضور در فلورانس به دست آوردند.

برنامه مسابقات مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 در فلورانس

فدراسیون جهانی والیبال برنامه مسابقات مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 را در فلورانس اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، با توجه به مشخص شدن تیم های صعود کننده در دسته یک مرحله بین قاره ای مسابقات لیگ جهانی 2014، فدراسیون جهانی والیبال برنامه مرحله نهایی این رقابت ها را که طی روز های 16 لغایت 20 جولای در فلورانس ایتالیا برگزار می شود را اعلام کرد که به قرار زیر است:

چهارشنبه 25 تیرماه 
ساعت 20 به وقت تهران (17:30 به وقت محلی) : ایران – روسیه
ساعت 23 به وقت تهران (20:30 به وقت محلی) : ایتالیا - امریکا

پنجشنبه 26 تیرماه
ساعت 20 به وقت تهران (17:30 به وقت محلی) : برزیل – روسیه
ساعت 23 به وقت تهران (20:30 به وقت محلی)  : تیم قهرمان دسته دو – امریکا

جمعه 27 تیرماه 
ساعت 20 به وقت تهران (17:30 به وقت محلی): ایران – برزیل
ساعت 23 به وقت تهران (20:30 به وقت محلی): ایتالیا – تیم قهرمان دسته دو


گروه بندی تیم ها در مرحله نهایی به قرار زیر است:
گروه یک: ایتالیا – امریکا – تیم قهرمان دسته دوم که از مسابقاتی که در استرالیا برگزار می شود( بلژیک – فرانسه – استرالیا – هلند)
گروه دو: ایران – برزیل – روسیه

در پایان این مرحله دو تیم برتر هر گروه به صورت ضربدری در مسابقه نیمه نهایی که روز شنبه 28 تیرماه بر گزار می شود، با هم دیدار می کنند و دیدار نهایی نیز روز یکشنبه 29 برگزار خواهد شد.

محمد موسوی بهترین مدافع مرحله بین قاره ای لیگ جهانی

محمد موسوی
عراقی در پایان دور مقدماتی یا بین قاره ای لیگ جهانی والیبال همچنان عنوان بهترین مدافع را در اختیار دارد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در پایان مرحله بین قاره ای لیگ جهانی والیبال محمد موسوی با 0.96 امتیاز بهترین مدافع شد و بازیکنانی از روسیه و ایتالیا در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.
در فهرست امتیازآورترین بازیكنان لیگ جهانی آندرسون ماتیو از آمریکا با 259  امتیاز در صدر این فهرست قرار دارد. بازیکنانی از صربستان و آمریکا با 220 و 210 امتیاز در رتبه های دوم و سوم هستند و شهرام محمودی از ایران با 149 امتیاز در رتبه هشتم است.
محمودی در پایان هفته ششم در رتبه چهارم این فهرست قرار داشت و به دلیل مصدومیت در برابر لهستان به میدان نرفت.
ساندر تایلور از آمریکا با 50.89 درصد موفقیت در رده نخست بهترین زنندگان اسپک قرار دارد. بازیکنانی از ایتالیا و صربستان در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.
شهرام محمودی از ایران با 47.41 درصد موفقیت در رتبه نهم این فهرست قرار دارد.
در میان بهترین زنندگان سرویس در دور مقدماتی لیگ جهانی، موسراسکی دیمیتری از روسیه با میانگین 0.36 امتیاز در هر ست در رده نخست قرار دارد و بازیکنانی از آمریکا به ترتیب با 0.35 و 0.33  امتیاز در هر ست در رتبه های بعدی قرار دارند.
محمد موسوی در این فهرست در رتبه دهم است.
زاتورسکی پاول از لسهتان با میانگین 2.52 در هر ست در رده نخست بهترین توپ گیران دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال ایستاده است و بازیکنانی از برزیل رتبه های دوم و سوم را در اختیار دارند. در این فهرست فرهاد قائمی از ایران با میانگین 1.49 در رتبه هشتم قرار دارد.
در فهرست بهترین دریافت كنندگان، شوجی اریک از آمریکا با 52.65 درصد موفقیت در رده نخست ایستاده است. بازیکنانی از لهستان و بلغارستان به ترتیب با 41.55 و 40.55 درصد موفقیت در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.
فرهاد قائمی از ایران 36.73 درصد موفقیت در رده هفتم دریافت كنندگان دور مقدماتی لیگ جهانی سال 2014 قرار گرفت.
فابین از لهستان با 6.55 پاس صحیح در هر ست رده نخست بهترین پاسورهای لیگ جهانی را به خود اختصاص داد. بازیکن صربستان با 6.00 و
سعید معروفپاسور و كاپیتان تیم ملی والیبال ایران نیز با میانگین 5.39 پاس صحیح در هر ست در رده های دوم و سوم این رده بندی ایستادند.
دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال شب گذشته به پایان رسید و تیم های ایتالیا، ایران و برزیل از گروه یک و آمریکا و روسیه از گروه دو به مرحله نهایی این رقابت ها صعود کردند.طبقه بندی: اخبار لیگ جهانی2014، 
[ سه شنبه 17 تیر 1393 ] [ 11:39 ق.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین