تبلیغات
الماس والیبال - تلاش ایران برای بدست آوردن مدال برنز لیگ جهانی2014 پس از باخت مقابل آمریکا


الماس والیبال

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی 2014 با نتیجه سه بر صفر مقابل آمریکا مغلوب شد...

http://up.fivb2014.ir/up/fivb2014/usa.ir2.jpg

به گزارش مرجع خبری والیبال، سه ست این مسابقه با امتیازات 25 بر 18، 25 بر 22 و 25 بر 16 به سود آمریکا رقم خورد.

با این نتیجه تیم ملی کشورمان از ساعت 20 یکشنبه در دیدار رده بندی مسابقات به مصاف ایتالیا می رود.

اسلوبودان کواچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، محمد موسوی، آرمین تشکری و فرهاد ظریف به میدان فرستاد.

 ست نخست (ایران 18 – آمریکا 25) 
در آغاز این ست بازیکنان ایران با سرویس های خوب دریافت عقب زمین آمریکا را دچار مشکل کردند و عملکرد کم اشتباهی در زدن اسپک داشتند اما تیم حریف هم با درخشش در توپ گیری و استفاده از برنامه های متنوع در خط حمله، دفاع روی تور ایران را به زحمت انداخت. دو تیم به صورت پایاپای پیش می رفتند تا اینکه وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 7 به سود آمریکا اعلام شد. سه سرویس موجی دیوید لی باعث به دردسر افتادن دریافت کننده های ایران شد تا کواچ در امتیاز 12 بر 8 به سود آمریکا درخواست وقت استراحت کند تا فاصله دو تیم بیشتر نشود. بازیکنان آمریکا در توپ گیری بسیار خوب کار می کردند و پاسور این تیم با استفاده از برنامه های متنوع در خط حمله، دفاع روی تور ایران را از کار انداخته بود. وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز 16 بر 11 به سود آمریکا اعلام شد. در امتیاز 17 بر 13 مهدی مهدوی و رضا قرا به جای امیر غفور و سعید معروف وارد میدان شدند اما برنامه های کواچ نتیجه نداد و فاصله دو تیم به تدریج بیشتر شد و در نهایت ست اول با امتیاز 25 بر 18 به سود آمریکا به پایان رسید.  

ست دوم (ایران 22 – آمریکا 25) 
در این ست عادل غلامی به جای آرمین تشکری در میدان قرار گرفت و عملکرد خوبی در زدن اسپک و دفاع روی تور داشت. بازی تا امتیاز 4 به صورت برابر پیش می رفت اما قرار گرفتن مکسول هولت در خط سرویس روند کار را به سود آمریکا تغییر داد و سه امتیاز پیاپی برای این تیم به دست آمد. وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 5 به سود آمریکا اعلام شد. پس از ورود دو تیم به میدان امتیازات به نوبت به حساب آمریکا و ایران واریز می شد. آمریکایی ها بازی کم اشتباهی ارائه می کردند و این فرصت را به ایران ندادند تا فاصله امتیازی را از بین ببرد. وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز 16 بر 14 به سود آمریکا اعلام شد. در امتیاز 20 بر 19 محمد موسوی مصدوم شد و سعید مصطفی وند به جای او به میدان رفت. مهدوی و قرا هم به جای غفور و معروف وارد بازی شدند که البته پس از یک امتیاز باز هم از بازی بیرون رفتند. تعویض ها و وقت های استراحت کواچ نتیجه نداشت و ست دوم هم با امتیاز 25 بر 22 به سود آمریکا به پایان رسید.

ست سوم (ایران 16 – آمریکا 25)
در این ست هم این آمریکا بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در مقابل ملی پوشان کشورمان در زدن سرویس خوب کار نکردند. آمریکایی ها عملکرد بسیار خوبی در توپ گیری و دفاع روی تور داشتند اما بازیکنان ایران در توپ گیری و دریافت ضعیف کار کردند. وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 6 به سود آمریکا اعلام شد. پس از ورود دو تیم به میدان عملکرد پر اشتباه بازیکنان ایران در زدن اسپک اختلاف را بیشتر کرد تا کواچ در امتیاز 11 بر 6 درخواست وقت استراحت کند. ورود پوریا فیاضی به جای میرزاجانپور هم نتوانست روند بازی را به سود ایران تغییر دهد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 11 اعلام شد. حضور تشکری به جای مصطفی وند هم بی نتیجه بود تا ست سوم هم با امتیاز 25 بر 16 به سود آمریکا رقم بخورد.ساندرز بیشترین امتیاز را در بازی ایران و آمریکا به دست آورد


بازیکن تیم ملی والیبال آمریکا با کسب 17 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقه این تیم مقابل ایران را از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در دیدار نیمه نهایی لیگ جهانی 2014 با نتیجه سه بر صفر از آمریکا شکست خورد تا نتواند به مسابقه نهایی راه یابد. 
در این مسابقه ساندرز بازیکن تیم آمریکا با 17 امتیاز که 1 امتیاز با سرویس و 16 امتیاز با اسپک به دست آمد بیشترین نقش را در پیروزی تیمش بازی کرد. 
در تیم ایران نیز امیر غفور 10 امتیاز که همگی آنها با اسپک بود کسب کرد اما نتوانست از شکست تیم ملی کشورمان جلوگیری کند.


نظر صاحب نظران گرامی:

اسلوبودان کواچ پس از شکست سه بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا اظهار داشت: در این مسابقه در زدن سرویس عملکرد خوبی نداشتیم و در مقابل آمریکایی ها بسیار خوب دریافت کردند. 
وی ادامه داد: اشتباهات زیادی در طول مسابقه داشتیم و به آمریکا کمک کردیم که خیلی راحت به پیروزی برسد. 
کواچ خاطرنشان کرد: بازیکنان آمریکا به خوبی از توانایی خود در زدن سرویس های پرشی استفاده کردند و ما هم اشتباهات زیادی در دریافت داشتیم. اسپارو سرمربی آمریکا پس از شکست سه بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا اظهار داشت: در این مسابقه سرویس های خیلی خوبی زدیم که این مسئله دریافت ایرانی ها را دچار مشکل کرد. در مقابل عملکرد خوب دریافت کننده های ما باعث شد در زدن اسپک هم آمار خوبی داشته باشیم. 
وی ادامه داد: پاسور ما به خوبی توپ را در طول تور به گردش درآورد تا دفاع روی تور ایران که یکی از نقاط قوت آنهاست از کار بیفتد.
اسپارو گفت: خودمان را برای درخشش در مسابقات قهرمانی جهان آماده می کنیم و صعود به بازی نهایی لیگ جهانی می تواند روحیه ما را برای درخشش در آن مسابقات افزایش دهد.


 

سعید معروف پس از شکست سه بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا اظهار داشت: نمی خواهم این باخت را توجیه کنم چون هیچ حرفی برای گفتن نداشتیم. این شکست به ما نشان داد که والیبال یک ورزش قدرتی و زوری نیست و فکر و هوش و داشتن تاکتیک و برنامه مناسب تیم را به پیروزی می رساند.
وی ادامه داد: به خاطر این شکست ناراحتم اما ما هنوز در آغاز راه پیشرفت هستیم و امیدوارم در بازی رده بندی با کسب مدال برنز شکست مقابل آمریکا را جبران کنیم.
معروف خاطرنشان کرد: شکست ما در این مسابقه اصلا به پایین آمدن توانایی بدنی ما ربطی نداشت بلکه تیم حریف از تاکتیک خوبی استفاده کرده بود و برنامه های ما را از کار انداخت.
وی تاکید کرد: بازیکنان با تمام توان خود بازی کردند اما آمریکا خیلی سرتر از ما بود و باختیم


ایتالیا_ایران جنگ برای برنز

تیم ملی برزیل با پیروزی مقتدرانه مقابل ایتالیا به دیدار نهایی لیگ جهانی راه یافت...

در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال از ساعت 23 شنبه شب تیم‌های ایتالیا و برزیل به مصاف هم رفتند که برزیل با برتری 3 بر صفر در این دیدار گام به مسابقه فینال گذاشت.

برزیل در این دیدار با نتایج 25-11، 25-23 و 25-20 میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی را از پیش رو برداشت و حریف آمریکا در فینال شد.

ایتالیا هم به دیدار رده‌بندی رسید و از ساعت 20 امشب (یکشنبه) باید برابر تیم ملی والیبال کشورمان صف آرایی کند.

مثل همیشه بقیه ی گزارش تصویری ادامه ی مطلب


طبقه بندی: اخبار لیگ جهانی2014، گزارش تصویری، 
[ یکشنبه 29 تیر 1393 ] [ 11:28 ق.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین