تبلیغات
الماس والیبال - ایران مقام چهارم مسابقات لیگ جهانی والیبال2014را برای اولین بار بدست آورد


الماس والیبال

رده بندی مرحله نهایی /ایران برای نخستین مرتبه در جمع چهار تیم برتر جهان

ایران در لیگ جهانی 2014 به مقام چهارم رسید

موفق ترین تیم آسیا چهارم شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان در دیدار رده‌بندی لیگ جهانی والیبال 2014 از ساعت 20 امشب در سالن نلسون ماندلا به مصاف لاجوردی‌پوشان ایتالیا رفت و با قبول شکست برابر این تیم عنوان چهارمی رقابت‌های امسال را کسب کرد و تاریخ‌ساز شد. شاگردان کواچ در این مسابقه با نتیجه سه بر صفر ( 25  - 22  ، 25 - 18 ، 25 - 22) مقابل شاگردان بروتو مغلوب شدند تا به این افتخار بزرگ دست پیدا کنند.

این هفتمین بازی دو تیم در تاریخ لیگ جهانی بود درحالی که پیروزی‌های شش بازی گذشته‌اش به تساوی میان دو تیم تقسیم شده بود؛ این بار ایتالیای میزبان موفق به کسب پیروزی شد.

پیش از این استرالیا مثل ژاپن ( که سه بار)، کره‌جنوبی و چین (هر کدام یک بار) به مرحله نهایی لیگ جهانی راه یافته بود، در جای ششم رقابت‌ها قرار گرفت و ایران با راه یافتن به مرحله نیمه نهایی حالا موفق ترین آسیایی حاضر در تاریخ لیگ جهانی نام گرفت.

ایتالیا؛ دومین تیم پرافتخار تاریخ لیگ جهانی (8 طلا،3 نقره،3 برنز) که سال گذشته هم برنز لیگ جهانی را به گردن آویخت، برای دومین بار بود که در میزبانی مرحله نهایی، برگزارکننده بازی رده‌بندی شد. از پنج سالی که ایتالیایی ها میزبان این مرحله بوده‌اند تنها سال 1998 فینالیست نشدند که آن سال هم بازی رده‌بندی را به هلند واگذار کرده و چهارم شدند.
آتزوری ها همسن ایرانی‌ها  (26 سال و 3 ماه)، اما 5 سانتی‌متر بلندقامت‌ترهستند. به اندازه 18 بازی ملی بین‌المللی هم از ایرانی‌ها با تجربه‌ترند (83 به 45). در حمله، دفاع و سرویس تیمی رده‌های دوم، سوم و دوم را میان چهار تیم برتر رقابت‌ها دارند. کم اشتباه‌ترین تیم این مرحله هم هستند. (ایران در هر چهار فاکتور چهارم است(.
ایتالیا امسال آمده بود تا پس از 14 سال دوباره طلای لیگ جهانی را به گردن آویزد اما نشد. حالا می‌خواست پیش چشم هوادارانش اعاده حیثیت کند و لااقل برنزی شود تا شاید کمی از درد شکست تحقیرآمیز شب گذشته‌اش مقابل برزیل کاهش یابد  که همینگونه هم شد.
در مقابل، ایران که تا همینجا هم همه رکوردهای خود و آسیا را ارتقا داده، چشم به کسب یک افتخار تاریخی دیگر داشت؛ شاگردان کواچ با تمام توان میدان رفتند تا خود و آسیا را صاحب اولین مدال تاریخ 25 ساله لیگ جهانی کنند  که این امر محقق نشد.


مدال‌های 24 سال برگزاری لیگ جهانی تنها میان 9 کشور (برزیل، ایتالیا، روسیه، کوبا، هلند، آمریکا، لهستان، صربستان و فرانسه) تقسیم شده و تنها با مدال‌آوری ایران این تعداد دو رقمی شده و به عدد 10‌میرسید، اما ایتالیا اجازه نداد این اتفاق رخ دهد.

تیم والیبال ایران برای نخستین بار در جمع چهار تیم برتر جهان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در پایان 58 روز رقابت 28 تیم در قالب نه هفته در لیگ جهانی 2014، رده بندی شش تیم شرکت کننده در مرحله نهایی مشخص شد که به شرح زیر می باشد:
1- امریکا
2- برزیل
3- ایتالیا
4- ایران
5 و 6 مشترک: روسیه و استرالیا


زایتسف بیشترین امتیاز را در بازی ایران و ایتالیا به دست آورد


بازیکن تیم ملی والیبال ایتالیا با کسب 14 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقه ایتالیا مقابل ایران را از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در دیدار رده‌بندی لیگ جهانی 2014 با نتیجه سه بر صفر از ایتالیا شکست خورد تا نتواند روی سکو قرار بگیرد.
در این مسابقه ایوان زایتسف بازیکن تیم ایتالیا با 14 امتیاز که 2 امتیاز با دفاع و 12 امتیاز با اسپک به دست آورد بیشترین نقش را در پیروزی تیمش بازی کرد. 
در تیم ایران نیز امیر غفور 8 امتیاز که 6 امتیاز آن با اسپک و 2 امتیاز از سرویس بود کسب کرد، اما نتوانست از شکست تیم ملی کشورمان جلوگیری کند.


نظر صاحب نظران پس از بازی ها

  • کواچ:تجربه ی خوبی کسب کردیم در مجموع نتیجه ی خوبی گرفتیم.
  • معروف:از کسب عنوان چهارمی راضیم.
  • موسوی:مقابل آمریکا و ایتالیا به خودمان باختیم.از نظر بدنی کم آوردیم.
  • ظریف:امیدواریم مردم از ما راضی باشند.
  • بروتو:ایران والیبال مدرنی را به نمایش میگذارد.
  • زایتسف:بازی سختی داشتیم.مدال برنز هم ارزشمند است.

تیم ملی والیبال آمریکا با نتیجه 3 بر یک مقابل برزیل در فینال لیگ جهانی پیروز شد و جام قهرمانی را بالای سر برد...

به گزارش مرجع خبری والیبال،فینال لیگ جهانی 2014 در سالن نلسون ماندلای شهر فلورانس ایتالیا بین دو تیم برزیل و آمریکا برگزار شد.

پس از یک بازی مهیج و پایاپای در نهایت تیم والیبال آمریکا موفق شد با نتیجه 3 بر یک و امتیازهای ( 31-29، 21-25، 25-20 و 25- 23) برزیل را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

 

پیش از این در مسابقه رده بندی ایتالیا نیز ایران را با نتیجه 3 بر صفر شکست داده و برنز گرفته بود.

 

ملی پوشان والیبال ایران در دومین سال حضور خود در لیگ جهانی با پنج پله صعود در رتبه چهارم جدول رده بندی جای گرفتند.

 

رده بندی 10 تیم اول لیگ جهانی

1- آمریکا

2- برزیل

3- ایتالیا

4- ایران

5- روسیه

6- استرالیا

7- صربستان

8- لهستان

9- بلغارستان

10- فرانسه


معروف در بین بهترین های لیگ جهانی

در پایان این دوره از مسابقات لیگ جهانی والیبال اسامی برترین بازیکنان اعلام شد...

http://up.fivb2014.ir/up/fivb2014/super%20stars.jpg

در پایان این دوره از مسابقات لیگ جهانی والیبال اسامی برترین بازیکنان اعلام شد که در این بین میرسعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی والیبال ایران توانست عنوان بهترین پاسور را به خود اختصاص دهد.

در این دوره از مسابقات آمریکا قهرمان شد و برزیل در جایگاه دوم قرار گرفت. ایتالیا میزبان هم توانست مدال برنز را به خود اختصاص دهد.


والیبال ایران با یک پله صعود در رده یازدهم جهان ایستاد

در تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان با یک پله صعود در جایگاه یازده جهان ایستاد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون واالیبال،  پس از پایان مسابقات لیک جهانی 2014 و قرار گرفتن تیم ملی کشورمان در جمع چهار تیم برتر این رقابت، FIVB تازه ترین رده بندی تیم های ملی والیبال دنیا را اعلام کرد که بر اساس آن، تیم ملی کشورمان با 98 امتیاز با یک پله صعود بالاتر از دیگر تیم های آسیایی در رده یازدهم ایستاد.
رده بندی 20 تیم برتر به قرار زیر است:
1- برزیل
2- روسیه
3- ایتالیا
4- امریکا
5- لهستان
6- صربستان
7- کوبا
8- بلغارستان
9- آرژانتین
10- آلمان
11- ایران
12- استرالیا
13- فرانسه
14- تونس
15- کانادا
16- ژاپن
17- مصر
18- چک
19- چین
20- کره جنوبی

مثل همیشه گزارش تصویری ادامه ی مطلب
طبقه بندی: اخبار لیگ جهانی2014، گزارش تصویری، 
[ دوشنبه 30 تیر 1393 ] [ 05:54 ب.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین