تبلیغات
الماس والیبال - اخبار پس از لیگ جهانی والیبال2014


الماس والیبال

کواچ 19بازیکن را دعوت کرد

سرمربی تیم ملی والیبال از 19 بازیکن برای حضور در اردوی آمادگی این تیم دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، اسلوبودان کواچ اسامی نوزده بازیکن را جهت شرکت در مرحله جدید اردوی امادگی تیم ملی والیبال کشورمان که از هشتم مردادماه در کمپ تیم های ملی برگزار می شود، دعوت کرد که به قرار زیر است:

میر سعید معروف، مهدی مهدوی، علیرضا نادی، سید محمد موسوی عراقی، عادل غلامی، آرمین تشکری، سامان فائزی، علیرضا جدیدی، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، پوریا فیاضی، علیرضا مباشری، میلاد عبادی پور، شهرام محمودی، امیر غفور، رضا قرا، فرهاد ظریف، عبدالرضا علیزاده.

تیم ملی والیبال ایران اردوی جدید خود را با هدف آمادگی برای مسابقات قهرمانی جهان و بازی های آسیایی 2014 برگزار می کند.
هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از هشتم شهریورماه در شش شهر لهستان آغاز خواهد شد که تیم ملی والیبال ایران با 14 بازیکن در این رقابت ها شرکت می کند.
بازی های آسیایی 2014 نیز از 28 شهریورماه در اینچئون کره جنوبی آغاز می شود و تیم ایران با 12 بازیکن در رقابت های والیبال آن شرکت می کند.
تیم ملی والیبال ایران 16 مردادماه نیز برای برگزاری چند دیدار تدارکاتی و دوستانه با آمریکا راهی شهر لس آنجلس ایالات متحده می شود.


عطایی: دستاورد والیبال ایران در لیگ جهانی بی نظیر بود
از کواچ باید تشکر و قدردانی کرد

مربی والیبال ایران گفت: عملکرد والیبال ایران در لیگ جهانی در مجموع بی نظیر بود و حضور یک کشور آسیایی در جمع چهار تیم برتر جهان را نباید دست کم گرفت و باید از دکتر داورزنی و اسلوبودان تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بهروز عطایی افزود: والیبال ایران به دلیل حضور شایسته در لیگ جهانی سال 2013، دومین حضور خود در این رقابت ها را با توقعات خاص مردم آغاز کرد. از سوی دیگر تیم ایران با تغییراتی در بازیکنان و کادر فنی گام به این رقابت ها گذاشت و این عوامل در بازی های نخست برای تیم ایران مشکل ساز شد.
وی با بیان اینکه در دو بازی هفته اول برابر ایتالیا عملکرد خوبی نداشتیم و مسابقه نخست برابر برزیل نیز یک بازی معمولی ارائه کردیم، گفت: تیم ملی والیبال ایران از مسابقه چهارم در قالب اصلی خود قرار گرفت و در این دیدار برزیل را شکست داد.
ملی پوش اسبق والیبال ایران تاکید کرد: ملی پوشان ایران در هفته چهارم نیز دو بازی با کیفیت در سالن 12 هزار نفری مقابل برزیل به نمایش گذاشتند و در هفته بعد نیز ایتالیا را تقریبا له کردیم.
وی با یادآوری دو پیروزی متوالی بر لهستان در هفته ششم دور مقدماتی لیگ جهانی گفت: ملی پوشان با هدایت کواچ در دور مقدماتی عملکرد بسیار خوبی ارائه کردند و  موفق شدند در بین تیم های بزرگی چون ایتالیا، برزیل و لهستان به عنوان تیم دوم به مرحله نهایی صعود کنند و لهستان حذف شود. این در حالی بود ایران چند هفته پیش از آغاز مسابقات در راس کادر فنی خود تغییر بزرگی داشت و کواچ با توجه به زمان کم تا آغاز مسابقات خوب کار کرد.
عطایی با بیان اینکه مرحله نهایی لیگ جهانی عملکرد والیبال ایران عالی بود، گفت: در دور نخست رقابت استثنایی و کم نظیری برابر روسیه داشتیم و حتی امکان پیروزی در این دیدار را نیز داشتیم اما در ست پنجم به رغم جلو بودن، مغلوب شدیم.
وی ادامه داد: در بازی دوم برابر برزیل یک بار دیگر والیبال خوب و با کیفیت انجام دادیم و با شکست این تیم به عنوان تیم نخست گروه به مرحله ضربدری صعود کردیم و حریف ایالات متحده آمریکا شدیم.
مربی سابق تیم ملی والیبال تفکر اشتباه بازیکنان مبنی بر توانایی شکست آمریکا در مسابقه برابر این تیم را عامل شکست ایران دانست و گفت: دست کم گرفتن آمریکا کار دست ما داد و وقتی به سد محکمی مانند این تیم خوردیم، مطمئنا کادر فنی هم سعی کرده، بازیکنان از این غفلت دور کند. آمریکا با آنالیز دقیق ایران شکست داد البته نبود حسین معدنی نیز مشکل را دوچندان کرد و کواچ تنها بود و از تنهایی او تیم والیبال ایران صدمه خورد، زیرا مربی جایگزین معدنی تجربه کمی داشت.
وی تاکید کرد: بعد از شکست برابر آمریکا حضور در دیدار رده بندی نیز برای تیم ایران سخت بود و بازیکنان انگیزه کافی نداشتند. تیم ایران در این دیدار در حد و اندازه خود ظاهر نشد.
عطایی در پایان تاکید کرد: در مجموع والیبال ایران عملکرد بسیار خوبی در لیگ جهانی 2014 داشت و کسب رتبه چهارمی نیز دستاوردی استثنایی است زیرا برای نخستین بار یک کشور آسیایی در جمع چهار تیم برتر این رقابت ها قرار گرفت که جا دارد از مسئولین فدراسیون به ویژه دکتر داورزنی و اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ایران تشکر و قدردانی کرد. به اهداف مد نظر والیبال ایران رسیدیم و حال باید به فکر مسابقات قهرمانی جهان لهستان باشیم.
وی تاکید کرد: کسب یک عنوان راحت تر از تثبیت آن است و تیم والبیال ایران باید در لهستان از توانایی خود در این رشته ورزشی دفاع کند.


دکتر خسرو ابراهیم: در مجموع عملکرد کواچ را خیلی خوب ارزیابی می کنم
شناخت کواچ نسبت به بازیکنان هر روز بیشتر می شود

کارشناس خبره والیبال ایران گفت: سرمربی تیم ملی والیبال در هر دیدار لیگ جهانی شناختش نسبت به بازیکنان بیشتر شد و این روند در کسب مقام چهارمی تاثیر گذار بود و در مجموع عملکرد وی را خیلی خوب ارزیابی می کنم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال،دکتر خسرو ابراهیم بازیکن سابق تیم ملی و ستاد دانشگاه شهید بهشتی افزود: کسب رتبه چهارم در دومین حضور ایران در لیگ جهانی مقامی ارزشمند است و کسب این عنوان در بین قدرت های والیبال جهان کار آسانی نیست.
وی با یادآوری رتبه نهمی ایران در سال 2013 گفت: امسال در جمع چهار تیم اول قرار گرفتیم و به غیر از دو بازی آخر که به دلیل تجربه کم بازیکنان مغلوب شدیم، عملکرد تیم ملی و سرمربی تیم خیلی خوب بود.
بازیکن سابقه تیم ملی والیبال کشورمان تاکید کرد: هنوز بازیکنان ایران تجربه کافی ندارند و اگر چند سال دیگر در لیگ جهانی شرکت کنیم به مراتب بهتر از این خواهیم شد.
وی در باره عملکرد اسلوبودان کواچ در تیم ملی والیبال ایران گفت: این مربی تجربه ای با تیم ایران نداشت و در مدت کوتاهی که هدایت این تیم را بر عهده گرفت، روز به روز و بازی به بازی بهتر شد. در مجموع عملکرد ایشان را «خیلی خوب» ارزیابی می کنم.
خسرو ابراهیم با بیان اینکه تیم ایران هنور تجربه حرفه ای زیادی ندارد، گفت: بازیکنان از نظر تکنیک در شرایط خوبی قرار دارند اما هنوز تجربه حرفه گری ندارند. در لیگ ایران نیز فشار زیادی بر روی بازیکنان نیست، اگر با تیم های مختلف بازی کنیم و شرایط سخت را تجربه کنیم، بهتر خواهیم شد و توان مقابله با حریفان در دیدارهای متوالی را به دست خواهیم آورد.
وی در خصوص حضور تیم ایران در مسابقات قهرمانی جهان لهستان نیز گفت: در مسابقات قهرمانی جهان همه تیم ها خوب هستند و رقابت سختی پیش رو خواهیم داشت. این سخن به معنی ترسیدن از حریفان نیست اما نباید آنان را نیز دست کم گرفت زیرا در چند لحظه چندین امتیاز را جابجا می کنند که جبران آن سخت است.
خسرو ابراهیم افزود: یکی از مشکلات بازیکنان ایران احساسی بازی کردن است که باید کنار بگذراند، بازی احساسی دو حالت خوب و بد دارد. بازیکنان ایران خیلی زود با داور درگیر می شوند و تمرکز بازیکنان را به هم می ریزند. کواچ بایدبرای این موضوع فکری کند و با مدیریت سخت تر آنان را کنترل کند.
طبقه بندی: اخبار لیگ جهانی2014، 
[ شنبه 4 مرداد 1393 ] [ 02:46 ب.ظ ] [ حانیه و فاطمه محتشمی پور ] نظر بدهید      قالب ساز آنلاین